ردیابی خودرو ، مدیریت ناوگان

اجزای سیستم ردیابی خودرو پرشیا


سیستم جایاب online

در این سیستم اطلاعات حرکتی گرفته شده از ماهواره های GPS از یک بستر انتقال online مانند بی سیم، GSM یا GPRS به مرکز منتقل شده و مقام مسئول بصورت online می تواند موقعیت خودروهای خود را ملاحظه کرده و با آنها ارتباط برقرار نماید. در این روش در زمانهای منتخب می توان موقعیت خودرو را برروی نقشه های دیجیتال شهر یا استان موردنظر و یا نقشه ایران مشاهده کرد.

سیستم ردیاب offline

در این سیستم اطلاعات حرکتی مسیر، موقعیت و سرعت گرفته شده از ماهواره های GPS در یک مموری ذخیره شده و در پایان هر ماموریت تحویل مقام مسئول جهت کنترل می شود و اطلاعات در مسیر حرکت و زمان حرکت قابل دسترسی نیست.

گیرنده GPS

وسیله ای است که با دریافت سیگنالهای خاص از 24 ماهواره، می تواند موقعیت خودرو را به صورت طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا محاسبه نماید. این گیرنده کوچک روی خودرو نصب می گردد و با دریافت اطلاعات از ماهواره، موقعیت خودرو را پیدا نموده و به ترمینال جایاب یا ردیاب منتقل می نماید.

ترمینال ردیاب

اطلاعات مربوط به موقعیت، زمان، سرعت و جهت را در فواصل زمانی از متحرک دریافت نموده و در حافظه ذخیره می کند تا بعدا به کامپیوتر منتقل گردد. در این دستگاه حافظه خاصی برای نگهداری و ذخیره سازی مسیرهای حرکتی درنظر گرفته شده است. در نوع ساده حافظه در داخل دستگاه به صورت ثابت، و در نوع کارتی به صورت کارت جداگانه درنظر گرفته شده است.

کارت حافظه

در مدل کارتی کارت حافظه به پورت ترمینال ردیاب وصل می شود و می توان به راحتی آن را از دستگاه جدا نموده و با اتصال مستقیم به کامپیوتر اطلاعات موقعیتی روی آن را تخلیه نمود.

نرم افزار ردیاب

پس از بازگشت خودرو از ماموریت یا سفر، با برداشتن کارت حافظه از روی خودرو و اتصال آن به کامپیوتر مرکز کنترل مسیر حرکت و یا از طریق شبکه اینترنت و به صورت آنلاین، موقعیت خودرو، سرعت، انحراف از مسیر برنامه ریزی شده، سرعت یا توقف غیرمجاز و دیگر اطلاعات موردنیاز روی نقشه نمایش داده شده و به صورت گزارش های مختلف در اختیار مدیران قرار می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش پرشیا ردیاب در منوی محصولات مزاجعه نمایید.

1395/05/30 بازگشت
شرکت ارتباطات پرشیا دارای متخصصین مجرب ، پیشرو در زمینه خدمات IT و دیتا سنتر ، تلفن اینترنتی ، نصب و راه اندازی انواع شبکه های کامپیوتری ، برنامه نویسی وب و اندروید در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

ارتباط با پرشیا

 تهران - خ کریم خان زند - خ خردمند شمالی - نبش اعرابی سوم - پلاک 94 - طبقه دوم
 info@persiatc.com

 87700112 021

  زمان کاری

شنبه تا چهارشنبه - 8 الی 16:45

© 2019 | کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ارتباطات پرشیا می باشد.